O nás

Pro milovníky hor nabízíme k dovolenkovým pronájmům nové, čisté, moderní apartmány v zajímavě řešené budově, která je součástí sportovního areálu Kouty. V bezprostřední blízkosti budovy jsou kilometry různě obtížných sjezdovek pro lyžaře a mimo zimní sezonu zase upravené trasy pro cyklisty, včetně závodní downhill. Charakter rekreačního objektu je navržen tak, aby se spojil se zázemím celého střediska nejen svou architekturou, ale především svojí funkcí - využitím společných služeb, stravování a zábavy.

Pro fanoušky zimních sportů, sjezdového i běžeckého lyžování  je  k dispozici veškerý lyžařský servis včetně prodejny vybavení. Půjčovna je samozřejmostí. Ale ani v jarních a letních měsících, stejně tak i v podzimním období se návštěvník střediska nenudí. Lze si vybrat z množství outdoorových aktivit, kde mezi nejrozšířenější patří turistika, které se mohou věnovat všechny věkové kategorie. K dispozici je dobře vybavená půjčovna horských kol, koloběžek, in-line bruslí. V okolí areálu jsou stezky vhodné pro příznivce nordic walking či rekreačního běhu. V zázemí areálu je infocentrum, restaurace, bar, bowling, volejbalové hřiště. Je zde výchozí místo pro organizované exkurze na přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně.

Pro vyznavače kolečkových bruslí je umožněno projet se kolem horní nádrže Dlouhé Stráně v nadmořské výšce 1350 m. Jedná se o 2,5 km dlouhý okruh s nádhernými výhledy na celé Jeseníky.

Samozřejmě Vás s kolem, bruslemi nebo koloběžkou vyvezeme šestisedačkovou lanovkou.

Podrobnější přehled tipů k volnočasovým aktivitám je podrobně popsán v sekci "Tipy na výlet"

Popis sjezdovek

Ski areál Kouty nabízí komfortní, bezpečné lyžování a k tomu nejdelší sjezdovku na Moravě. Modrá sjezdovka má délku 3050 m s převýšením 520 m a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Další dvě dvoukilometrové sjezdovky jsou členité, s proměnlivým sklonem a převýšením také přes 500 m. Zbývající dvě sjezdovky mají převýšení 100 m. Díky šířce přes 50 m nabízí sjezdovky dostatek místa pro širokou carvingovou stopu. Celková délka sjezdovek 11,5 km zaručuje areálu Kouty prvenství mezi moravskými lyžařskými středisky.

Děti a začátečníci mají k dispozici pojízdný pás v areálu Lyžařské školy Heliaschool, která je pod vedením zkušených lektorů. Ve dvou freeride zónách si na své přijdou adrenalinoví lyžaři i snowboardisté. U horní stanice lanovky je příjemné občerstvení s posezením a nádhernou vyhlídkou na okolní hory.

Jsme zařazeni mezi pětici nejlepších běžkařských tratí v České republice

Pro milovníky skvělého výhledu a běžkařských výletů bez náročných stoupání doporučujeme tratě v blízkosti nádrže Dlouhé stráně a zvláště pak Okruh Mravenečník, nejzajímavější a nejdelší okruh (téměř 16 km) skiareálu Kouty.

Ideální sněhové podmínky pro kilometry běžeckých tratí zajišťuje nadmořská výška 1100 - 1330 metrů.

Okruh Mravenečník je úžasným zážitkem pro všechny běžkaře, protože přináší nejen panoramatické výhledy po vrcholech Jeseníků, ale nabízí i unikátní pohled na Horní nádrž Dlouhé stráně, jež je člověkem uměle vytvořené jezero, které je zároveň nejvýše položenou vodní plochou v České republice.

Tento okruh je dále napojen na ostatní běžecké trasy v Hrubém Jeseníku.


© 2017 Ubytování Kouty nad Desnou | Webdesign: IR-webdesign, tvorba webových stránek